Samorząd Uczniowski 

Sławomir Król
Kategoria:
dostępność

Samorząd Uczniowski 

Wybory do samorządu uczniowskiego zostały przeprowadzone na początku września. W wyniku głosowania funkcję przewodniczącej organizacji objęła Amanda Żurowska, na zastępcę wybrano Klaudię Prewendowską, sekretarzami zostali Magdalena Socha oraz Adrian Tomasiewicz, członkami zostały Patrycja Curyło, Aleksandra Mitera, do sekcji dekoracyjnej wybrano Edytę i Katarzynę Uriasz oraz Gabrielę Kuklę. Kolejnym krokiem było opracowanie planu pracy, w oparciu o który, samorząd realizuje swoje zadania. Samorząd rozpoczął swoją aktywną działalność już we wrześniu włączając się w akcję „ Pomóż i Ty”. Sprzedając kalendarzyki tematyczne członkowie SU zebrali 137 złotych. Dochód z akcji został przekazany na rzecz fundacji osób niewidomych i niepełnosprawnych : „Pomóż i Ty”. Uczniowie brali także udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

W październiku przewodnicząca wraz z członkami SU wręczyła zaproszenia emerytowanym nauczycielom Zespołu Szkół w Machowej na przygotowaną przez nich uroczystą akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. Po zakończonym występie uczniowie wręczyli wszystkim obecnym i byłym pracownikom szkoły przygotowane przez siebie upominki.

W listopadzie członkowie samorządu uczniowskiego zaangażowali się w akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, przeprowadzili na terenie szkoły zbiórkę pieniędzy na zakup potrzebnych artykułów żywnościowych oraz zbiórkę darów, pakowali paczki a w grudniu roznosili je wraz z życzeniami i światełkiem pokoju do samotnych mieszkańców wsi Machowa i Podlesie Machowskie.

W grudniu Samorząd Uczniowski ogłosił między klasowy konkurs zbiórki pieniędzy w ramach akcji „ Góra Grosza”. Całkowity dochód z akcji wyniósł 197,06  zł  i został przekazany na pomoc rodzinnym domom dziecka. Członkinie SU pomagały również św. Mikołajowi  w rozdawaniu prezentów wszystkim uczniom i nauczycielom. Ponadto włączyli się  w organizację Jasełek Bożonarodzeniowych.

13 stycznia członkowie samorządu uczniowskiego, jako wolontariusze zbierali pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W roku szkolnym 2012/2013 włączyliśmy się kolejny raz w akcję „Pola Nadziei 2013”  w ramach której w szkolnym ogródku  posadzone zostały cebulki żonkili, cały czas prowadzona jest zbiórka makulatury oraz plastikowych zakrętek, które gromadzone są na cel charytatywny.


Kopiowanie, pobieranie, przetwarzanie zakazane bez zgody autora
Author: Sławomir KrólEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.