nadanie imienia 

Sławomir Król
Kategoria:
dostępność

19 maja 2018r.  to data, która na zawsze zagości w historii Publicznej Szkoły Podstawowej w Machowej. Tego dnia placówka otrzymała imię Jana Pawła II. Decyzja o wyborze takiego właśnie patrona zapadła we wrześniu 2013 r. Od tej pory uczniowie pod kierunkiem opiekunów starannie przygotowywali się do tego święta. Poznali dokładnie życie patrona, biorąc udział w licznych konkursach, przygotowując akademie, wieczornice Jemu poświęcone. Uczniowie pod okiem opiekunów wykonali wiele interesujących i niezwykłych prac związanych z Papieżem. Korytarze szkoły, gazetki ścienne ozdobione są wspaniałymi portretami Ojca Świętego. Eksponowane są prace literackie w postaci wierszy i rozprawek. To wszystko sprawiło, iż cała społeczność była gotowa pod względem intelektualnym i duchowym do tej uroczystości. Rozpoczął ją przemarsz do kościoła, gdzie biskup ks. Andrzej Jeż odprawił mszę świętą , podczas której został poświęcony sztandar. W dalszej części została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa oraz odbyło się przekazanie sztandaru. Było to możliwe dzięki sponsorom :Stanisławowi Gąsiorowi, państwu Wojnickim oraz państwu Jaroszom. Święto szkoły swą obecnością uświetnili zaproszeni goście m. in. posłowie: Krystyna Skowrońska, Jan Warzecha, Zdzisław Gawlik, burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska czy podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch. Nie mogło zabraknąć części artystycznej przygotowanej przez uczniów szkoły, którzy śpiewem, tańcem i recytacją wyrazili ogromną radość z tego, że to właśnie Jan Paweł II został patronem ich szkoły.

Kopiowanie, pobieranie, przetwarzanie zakazane bez zgody autora
Author: Sławomir KrólEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.