2016_17_Podsumowanie_Programowania 

dostępność

Podsumowanie nauki programowania w roku szkolnym 2016/2017

Dobiegł końca pierwszy rok nauki programowania w naszym gimnazjum. Uczestnikami było 9 uczniów z gimnazjum w Machowej. Zajęcia prowadzone były w pracowni komputerowej wyposażonej w odpowiednie oprogramowanie do nauki programowania głównie kTurtle oraz Code::Blocks IDE. Uczniowie kształtowali umiejętność rozwiązywania problemów z różnych dziedzin. W tym obszarze ogromną rolę odgrywało logiczne myśleniem, analizowanie oraz wykorzystanie dostępnych narzędzi informatycznych. Uczniowie w praktyce poznali języki programowania i środowiska programistyczne.

Zajęcia sprawiały im przyjemność oraz motywowały do kreatywnego myślenia. W ramach zajęć opracowaliśmy kilka narzędzi przydatnych na lekcjach matematyki np. takie jak znajdowania NWD i NWW dwóch liczb, rozkład dowolnej liczby na czynniki pierwszo oraz ślimak Pitagorasa. Poniżej zamieszczam kody do tych narzędzi oraz zrzuty ekranów w formie zdjęć. Opublikowane kody zawierają prawa autorskie i nie mogą być kopiowane, publikowane, przetwarzane, pobierane bez zgody autora.

Kopiowanie, pobieranie, przetwarzanie zakazane bez zgody autora
Author: Sławomir KrólEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.